výcvik psůvýcvik psů Prahavýcvik psů Praha - východ

Deja-vu z Vrábské tvrze

plemeno: beauceron, pohlaví: fena

9.6.2003 –  4.7.2016

Otec: Bron z Opatovických rovin
BOB, CAC, Národní vítěz, Vítěz třídy, Oblastní vítěz

Matka: Aiša ze Sokratovy cesty
BOB, CAJC, CACIB, Vítězka speciální výstavy, Národní vítězka

 

Dixinka se narodila v chovatelské stanici „z Vrábské tvrze“. Dixinka byla největší  členkou naší psí smečky. Plnila roli domácího mazlíčka a hlídače. Poctivě nás doprovázela při všech aktivitách, kterých se s chutí vždy účastní.

Dixinka odmala milovala veškerý pohyb. Vytrvalé běhání a plavání prostě milovala. S přibývajícím věkem však potřeba běhání ustupovala, ale ve vodě byla neustále jako vydra. Dixinka byla neúnavný aportér jak na suchu, tak ve vodě.

Vlohy pro pasení se v Dixince rozhodně nezapřeli. Vytrvale nás doma všechny pásla, především na vycházce. Nesnášela, když se někdo během vycházky oddělil 🙂 Dixinka byla ohromně pracovitá, milovala cvičení a jakékoliv úkoly nebo práci. Od jara do zimy běhávala canicross, v zimě naopak tahávala na běžkách.

Od mala plnila funkci domácího pošťáka. Na povel donesla téměř cokoliv jakémukoliv členovi rodiny. Tuto funkci člověk ocenil zejména při roznášení časopisů a novin, uklízení vypraných ponožek či na zahradě pro přepravu prázdných kyblíků a nářadí 🙂