Zorka ve Světě myslivosti

posted in: Výcvik psa | 0

V  srpnovém čísle časopisu Svět myslivosti (8/2016) vyšel článek o stafordšírském bulteriérovi a americkém stafordšírském teriérovi.  Autory článku jsou pánové Mgr. Rudolf Slaba a Ing. Dalibor Pačes.

Součástí článku je i pasáž věnovaná uplatnění stafordšírského bulteriéra. Autor článku vyzdvihl výsledky naší Arven Bohemia Staff (Zorka), což nám udělalo velikou radost a děkujeme autorovi!

Úryvek z článku:

„Stafbulové se zúčastňují mnoha psích sportů, uplatňují se v canisterapii, záchranářství a své předpoklady prokazují i v lovecké kynologii.  (…) Z hlediska univerzálnosti dosáhla nejlepších výsledků fena Arven Bohemia Staff majitelky a chovatelky Zdenky Veselkové. Složila již více než 30 zkoušek z širokého spektra kynologických disciplín a byla úspěšná i na vrcholových loveckých zkouškách a memoriálech.“

Zorka má složeny zkoušky ze sportovní kynologie, lovecké kynologie, obedience a dogdancingu. Ze sportovní kynologie má složeny zkoušky podle všech zkušebních řádů – NZŘ (pro malá i velká plemena), IPO, KJ Brno, TART, VMP. Z lovecké kynologie má zkoušky podle zkušebního řádu pro jezevčíky a teriéry a podle zkušebního řádu honičů.

Z oblasti lovecké kynologie Zorka složila ve svých pouhých dvou letech Všestranné zkoušky loveckých psů (jako nejmladší SBT v historii a zároveň v pořadí jako teprve třetí zástupce SBT). Všestranné zkoušky jsou nejnáročnějšími loveckými zkouškami vůbec. Pes, který je úspěšně absolvuje, získá nejen prestiž, ale také velice vážený titul „U“ – Univerzální pes.

 

lovecký výcvik - Svět myslivosti