Jsme velice malá chovatelská stanice plemene stafordšírký bulteriér a odchov štěňátek je pro nás radostí. Po celých 8 týdnů mají štěňátka veškerou naši pozornost, jelikož si celá rodina bere „mateřskou dovolenou“.

Štěňátka jsou součástí naší rodiny, vyrůstají v centu veškerého dění a jsou tedy zvyklá na všechny ruchy a podněty z domácího prostředí. Na „lítačku“ mají k dispozici rozlehlou zahradu, kde je spousta prostoru pro běhání a zároveň mnoho skrýší na „schovávačky“.

Součástí chovatelství je i odchod štěňátek do nových domovů a tím pádem i velice těžké loučení s malými prcky, které těžce neseme. Útěchou nám jsou skvělí páníčci našich odchovánků.

Našim prvotním cílem není odchovávání co nejvíce štěňat na jedné feně, ale radost ze společného života s našimi psy. O této skutečnosti svědčí i fakt, že máme zatím odchovaný pouze jediný vrh a další v současné době neplánujeme.

Vrh A

D.O.B. 29.7.2013

Otec: C.I.B. Ginstean Mister Cool

Interšampion, šampion Kypru, Aphrodite winner 2012, kvalifikace na Cruft´s 2012

Otcem štěňátek je tmavý, lehce žíhaný pes pocházející z Anglie. Maxovou velikou předností je nádherně modelovaná hlava s perfektně složeným malým uchem a úchvatným výrazem. Max se může pochlubit prvotřídním rodokmenem, který je plný zvučných jmen britských šampionů (Světový vítěz, UK CH Stormbull Solo; UK CH Knockon Dance With the Divil JW; UK CH, INT CH Days Of Thunder At Crossguns atd.)

Matka: C.W.CH Golden Ive Bee-Master

Klubová pracovní šampionka, 2. nejlepší pracovní fena SBTC CZ 2012
Krajská vítězka, vítězka třídy, Výborná 4 (klubová výstava, rozhodčí Mark Davie, UK)

Více o matce štěňat zde.

 

Odchovánci z vrhu A:

Feny:

Aggi Bohemia Staff

Aida Bohemia Staff

Alegría Bohemia Staff

Arven Bohemia Staff

Psi:

Aragorn Bohemia Staff

Aramis Bohemia Staff

Atos Bohemia Staff

 

Z áčkového vrhu jsme si doma nechali Arven alias Zorku. Se Zorinkou se aktivně věnujeme výcviku. Cvičení ji díky pozitivnímu posilování velice baví, o čemž svědčí i její pracovní úspěchy. Ve svém mladém věku má složeno přes 30 různých zkoušek z několika kynologických odvětví (sportovní kynologie, lovecká kynologie, obedience a dogdancing). Ve svých dvou letech složila nejvyšší loveckou zkoušku – Všestrannou zkoušku a stala se tak nejmladším stafordšírským bulteriérem v historii, který tuto zkoušku složil. Zároveň Všestrannou zkoušku složila jako teprve třetí stafík v pořadí. S úspěchem skládá zkoušky jak pro malá tak velké plemena. Více informací o Zorince naleznete zde.

 

Bohemia Staff
Vrh „A“ Bohemia Staff – zleva: Alegría, Aramis, Arven, Aggi, Atos, Aragorn, Aida