Staffbull Speciál 2016

posted in: Výcvik psa | 0

O víkendu 17. a 18. října se konal druhý ročník Staffbull speciálu. V sobotu probíhala speciální výstava SBT a v neděli probíhal sportovní den pro plemeno stafordšírský bulteriér. Dopoledne se běžel canicrossový závod pouze pro plemeno SBT, následovaly ukázky kynologických odvětví, které lze se stafíky dělat a poté si všichni účastníci mohli vše vyzkoušet na jednotlivých stanovištích.

Takže v neděli měly naše holky opravdu náročný den. Dopoledne se zúčastnili canicrossového závodu a odpoledne se zúčastnily moderované ukázky sportovního výcviku.

Canicross

Canicrossový závod byl naší premiérou a panovala zde úžasná atmosféra. Mile mě překvapila velká účast závodníků – 17 žen a 12 mužů. Běžela se trať dlouhá cca 2,5km s minimálním převýšením. Zorka se spolu s tátou umístili na 4. místě (1 sekundu za 3. místem) a táta navíc získal cenu za (jednoznačně) nejstaršího účastníka závodu (když už nevyhlásili seniorskou kategorii… 🙂 ).  S Bájou jsme se umístili na 7. místě. Bája běžela úžasně, ale bohužel kvůli komplikaci na trati náš čas na lepší umístění nestačil. Závod jsme si opravdu užili a už se těšíme na další!

Výcvik se stafordšírským bulteriérem

Po vyhlášení výsledů canicrossu následovali ukázky jednotlivých sportů. Bája se Zorkou se nejdříve zúčastnily ukázky skupinové poslušnosti. Zorinka poté předvedla ještě ztížený aport (kde musela aport najít v davu lidí a psů a přinést), rozlišení předmětů dle pachového vzorku a vyhledání a označení osoby (revír).

Po ukázkách výcviku se naše holky vyřádili na bull sportech, agility a obranách.