Dobyli jsme Radobýl

posted in: Výcvik psa | 0

V sobotu 16.10.2016 jsme se vydali do Litoměřic na první ročník závodu Dobytí Radobýlu 2016. Závod byl určen především pro malá plemena (tj. psy s kohoutkovou výškou do 45 cm), jelikož hlavními kategoriemi byly zkoušky pro malá plemena – ZMMP a ZMP 1 (obojí beze stop).

Organizace, prostředí a připravené terény na speciální cviky byli na pomyslnou 1*, což přispělo k hladkému průběhu celého závodu. Dokonce i počasí vyšlo hezky.

Naše holky, Arven Bohemia Staff a Golden Ive Bee-Master, byly přihlášené do nejvyšší otevřené kategorie ZMP 1.

Závod začínal poslušnostmi, poté se odjelo na nedaleké louky na část speciálních cviků – vyhledání předmětů a vyhledání ztraceného předmětu. Po návratu na cvičák se provádělo rozlišování předmětů a závody zakončovalo vyhledání osoby (revíry).

Po poslušnosti se do vedení dostala Bája (Golden Ive Bee-Master) ovšem vysokým bodovým ziskem ze speciálních cviků (90 bodů) se na první příčku vyhoupla Zorka (Arven Bohemia Staff). Ani téměř dokonalé vyhledaní osoby v provedení Báji už Zorinku z první příčky neodsunulo.

Konečné pořadí našich holek:

Arven Bohemia Staff – 1. místo
Golden Ive Bee-Master  – 2. místo

 

Na tomto místě bych ráda poděkovala organizátorům za perfektně připravený a zorganizovaný závod. Ceny byly více než štědré (granule, pamlsky, sluchátka, tričko, sušenky, hodiny, víno,…). Všichni psi na pořadí obdrželi nádherné obrovské kokardy a Zorinka, jakožto vítězka nejvyšší kategorie, navíc dostala i krásný (a nečekaně těžký) pohár.

Fotogalerie (za foto ze závodu děkujeme organizátorům!)